Zpět na index
    Medajlónek umělcův
   Chiron se narodil v pozdním létě roku 1966; Luna byla zrovna v úplňku v Rybách, a Ascendent ve Vodnáři. Tolik osobní údaje. Následuje improvizovaný minirozhovor o mně a mé Cestě, doplněný foto-grafikami z mé tvorby.


   Můžeš se nám trochu představit?

   Narodil jsem se v polovině 60. let v bývalém Československu. Rodina pochází ze Slovenska. Jako kluk jsem byl trochu problémové dítě, trpěl jsem depresemi, a bral různý prášky, který mě poněkud "brzdily". Stejně to nebylo nic platný, pročež jsem si na pár měsíců prošel i psychiatrickou léčebnou v Liberci na Starém Harcově. Tam mě jako malého 11-ti letého kluka naučili jógu. Myslím, že poté se věci začaly rychle zlepšovat. Začal jsem prospívat, našel jsem si koníčky a do konce ZŠ bylo vše celkem ok. Občasné depky se vracely, ale nebylo to tak horké. Řešil jsem to svým černým humorem. Ten mi šel vždycky dobře :@) Na konci střední školy jsem se vrátil k józe.


Hvězdný koráb - fotografika autora
   Už od dětství mě zajímaly záhady, mimozemšťani a "zakázaná historie". Za komunistů se tyhle věci zlehčovaly, ale jako zábavné čtení se dalo sehnat leccos. Časopisy Čtení o... nebo 100+1 ZZ byly takovým příkladem. Psalo se tam o starovédické civilizaci a vimanách (jejich létajících strojích), a taky o jaderných válkách těchto starobylých kultur. Taky tam vycházely články o astrologii, Atlantidě, energetických zemských mřížkách, o menhirech a pyramidách, o čtení z ruky, o asijské astrologii, a spoustu podobných věcí. Často tu byly články o výzkumech typu "sovětští vědci zjistili..." Dnes se o jejich často převratných výzkumech dočítáte jen na alternativním webu.


   Měl jsi jako dítě nějaké zajímavé zážitky?

   Asi nejvíc mne poznamenaly tzv. "odlety". Přicházelo to před spaním, pulzování v hlavě a pak v celém těle. Jako by se vaše já houpalo uvnitř těla. Dost mě to lekalo, ale pak to přešlo. Jinak jsem se ocitl ve "snu", který byl velmi živý. Jednou jsem se nějak blbě vrátil zpátky a začal jsem brečet. Když máma dorazila, tak jsem řekl, že jsem opačnej. Nasoukal jsem se totiž dovnitř hlavou dolů, takže jsem byl po následném probuzení v těle dezorientovanej. Tak se mi pak dlouho smáli - to je náš Opačnej chlapeček :@) Taky jsem měl (a dosud mám) dost přesný vcítění do druhých lidí - jakási hyperempatie. Ta mi dala nejvíc zabrat - pokud jsem se ocitl v prostředí kde je napětí a stres, nebo opilé a agresivní osoby, včetně psychopatů nebo manipulátorů, tak jsem to vždycky těžko vydejchával. Tak to dodnes řeším energetickými bariérami. Jo, a taky jsem vždy míval předtuchy či cosi na ten způsob. Některý věci jsem prostě věděl, a nevím jak.

   A co tvoje Cesta?

Schody do noci - fotografika autora
   Jak jsem už říkal, cvičil jsem jógu. U nás byla za komančů k dostání Rišikéšská série od André Van Lysbetha. Úplně vzadu byl článeček malými písmeny, nadepsaný "Poznámka k subtilní energii". Tam jsem se na pár řádcích dozvěděl o Hadí síle, o samádhi a vůbec o tom, že jóga je trochu o něčem jiném, než jen orientální materialistický tělocvik. Tak jsem cvičil i totální relaxaci - šávásanu, která párkrát málem vyústila ve spontánní vymístění. A to už jsem skoro zapomněl na dětské zážitky!

   Vedle toho jsem byl muzikant, začal jsem malovat a fotit, a taky jsem bastlil - stavěl elektroniku. Většinou udělátka pro muzikanty - kytaristy. Zesilovače, různý mršidla, ale taky mne zaujaly vehementy pro relaxaci. V časopisech pro elektroniky byly plánky modulovaných šumových generátorů pro navození spánku a relaxace, i s informacemi o jiných stavech vědomí - tady bych je fakt nečekal, ale díky za ně! V pubertě jsem se zajímal o surrealistické malíře, a poslouchal art-rock, což mne velmi elektrizovalo. Zvlášť pokud tam byly inspirativní texty. Namátkou třeba album Svět hledačů od M-Efektu.

   Pak přišla vojna...

Vstupní portál - fotografika autora
   Poštěstilo se mi tam dostat se do místní armádní kapely, s kterou jsme pak v rámci různých tancovaček a akcí "Armáda lidu" projeli celé pohraničí. Taky jsme soutěžili na Asutu (Arm. soutěž umělecké tvořivosti) kde jsem v celookruhovém kole v Klatovech vyhrál 1. místo se svojí písničkou. Musím skromně přiznat, že byla fakt dobrá. Skládání hudby mě baví dodnes. Zajímavý je, že moje vojenská specializace byla ženista-minér. Tedy ten, co připravuje průchod pro ostatní tím, že likviduje nástrahy nepřítele na cestě (anebo tyto nástražné systémy vytváří :-). Docela symbolické.


   Po vojně pak přišel Sametový listopad, a ze západu se sem snesl zával informací o všem možném i nemožném. Pro mě jako zvědavého člověka to bylo docela těžké, se v tom všem vyznat. Tak do konce 90. let jsem jen třídil co je co. Myslím, že můj odklon od ezoterického mainstreamu se začal právě na konci této dekády. Dnes si už dávám velký pozor, s kým se dám do řeči, protože spousta duchovních a jiných alternativních proudů už byla z velké části "zvrhnuta" do extrémistických a manipulačních spolků s falešnými guru a zpitomělými agresívními oddanými. Toto "institucionalizované duchovno" i s jeho kšeftaři s navoněným vzduchem, a nechutnými konkurenčními štvanicemi a pomluvami, je mi opravdu odporné.

   Pokud vím, tak nejvíc se zabýváš astrologií.

   No jasně, to začalo tak, že jsem studoval Minaříka. Ten byl z těch různejch materiálů v 90. letech nejvíc solidní. Vůbec česká předválečná mystika a ezoterika byla na výborné úrovni. Včetně jogínů. Zřejmě jako kompenzace návalu západní pseudo-civilizace do našich luhů a hájů. Minařík byl jogín, ale taky astrolog. Na konci jedné knihy popsal postavení svých planet v horoskopu. To mne zaujalo, a začal jsem se tím zabývat, sháněl jsem literaturu a sbíral první zkušenosti. Dnes (2020) je to už cca 27 let, co jsem začal pitvat první zájemce. Od té doby jsem pokročil; zaparkoval jsem v Transformační astrologii, s kterou jsem se seznámil na kurzu v letech 1993-4 u p. Turnovského, přidal jsem Keltský Tarot, a egyptskou numerologii. Kombinace více technik jako doplnění jedné se mi osvědčuje. Nejsem skalní fanatik, který přísahá jen na jedno - to svý.

   A kdy jsi se setkal s Reiki?

   To bylo v 96. roce. Já chtěl původně na Silvovu metodu kontroly mysli (později jsem si stejně udělal Modrou alfu), ale nakonec na návrh mé kolegyně z práce jsem navštívil informační seminář Reiki Mistrové Klasické Usui Ryoho Reiki, Ivony Krečové z Ostrova nad Ohří. U ní jsem si na Podzimní rovnodennost 1996 nechal iniciovat 1. stupeň. Zajímavé je, že i Mikao Usui, který celou nauku oživil, po mnohadenní Meditaci Jitřenky na hoře Kurama (pravděpodobně pojaponštěný původní ainurský název Chram), získal tento dar právě na Podzimní rovnodennost. To jsem ale zjistil až později. No a v roce 1997 jsem si pak nechal iniciovat 2. stupeň. Mistrovská posloupnost I. Krečové je tato:

Dr. Mikao Usui, Dr. Chujiro Hayashi, Hawayo Takata, Phyllis Lei Furumoto, Brigitte Mueller, Heide Bauer, Rosemary Palan, Wilhelm Palan, Ivona Krečová.

   S Reiki pracuji původním stylem, který orient převzal ze starých árijských zdrojů. Tedy pracuji i s mantrami, těmi původními v sanskrtu.

Výstup do astrálu - fotografika autora

   Na elektroniku jsem nezanevřel, i když postupem času jsem se přeorientoval na PC techniku - PC grafika, audio-experimenty, multimédia... Vlastně i tahle moje prezentace je výsledkem mých aktivit na poli PC multimédií a formátování webových stránek. Má možná pro někoho trochu "retro" styl, ale mně se ty moderní super-prezentace prostě nelíbí. Jinak už bych dávno někde tůroval nějakej Wordpress nebo jinou podobnou vobludu :@)

   Obrázky, které postupně v této sekci představuji, jsou fotografiky z mojí soukromé tvorby. Tedy zmenšené verze. Tak snad se zalíbí.   Jak reaguješ na tzv. skeptiky a jejich komentáře k astrologii a vůbec k alternativním oborům?

   K tomu je celkem těžké se nějak adekvátně vyjadřovat. Snad jen, že současný akademický svět jako dědic středověkých univerzit si sebou z té doby přinesl i sebedestrukční chybu - právě ledabylý a hromadný výběr lidí, kterým bylo umožněno studium, bez zkoumání jejich skutečné inteligence a lidských morálních kvalit, zapříčinil postupný úpadek a fosilizaci skutečného lidského poznání, což se evidentně někomu velmi dobře hodí, takže tento degenerující trend v oblasti akademických institucí podporují, částečně i financováním štvavých spolků a jejich kampaní. Ostentativní až teatrální štítivost těchto osob vůči příčným a holistickým vědám je už nyní vyloženě směšná. Ukazuje ale více na ně, a jejich komplexy méněcennosti, než na to, co chtějí pohanět. A vzhledem ke způsobům kompenzace, pravděpodobně na komplexy oprávněné.

Neptunský soumrak - fotografika autora
   No a jejich pohrdání starobylou moudrostí našich ne-akademických předků, ať už v oblasti léčitelství či astrologie, či jiných starobylých nauk? Tak to už je jen jejich zbožné přání, vtloukané ji do hlavy na univerzitách, být v historii lidstva tím vrcholným, nejvyspělejším a nejučenějším ze všech - s tím, že zpátky v čase už je to jen hloupější, zaostalejší a pověrčivější. Takže je čím pohrdat z akademických výšin, a na koho hledět jen jako na pokusné králíky, kteří se musí "ve jménu vědy" podrobit jejich nezodpovědným a hloupým experimentům. Taky pěkný mindrák co říkáte? Sousto pro psychiatra. Nutno však dodat, že tyto jevy vás nikdy nezasáhnou, pokud sami nemáte podobný přístup. Tedy dogmatismus, arogance, netolerance, konfrontační sklony. Jakej šel, takovou potkal!   Rozkol současné vědy na pokrokové humánní a zpátečnické ne-lidské trendy je nyní velmi kritický. Je to vidět na stavu naší společnosti, manipulované rádoby "sociálním inženýringem" těchto nezodpovědných až zvrácených deka-demických skupin, na stavu ekonomiky, přírody, potravin, zdravotnictví a vůbec všeho. Přitom "dialekticko-materialistický vědecký" světonázor, na který se odvolávají, je jen soubor středověkých předsudků lidí jako byl Descartes (voják ze 30-ti leté války) či Marx-Leninských pseudo-filosofií, jejichž udržování či dnes už spíše galvanizace vyžaduje ignorování nesmírné spousty nových objevů ať už v oblasti genetiky, kvantové biologie a dokonce i astrofyziky! Navíc je tento pseudo-světonázor velmi destruktivní - vyrábí z lidí primitivní polozvířata, která věří, že jsou jen chemickými a elektrickými impulsy oživené tlačenky! Se všemi drastickými následky. No, možná to platí o nich. Podle sebe... A to o astrologii vykládají, že je to středověká pověra! K smíchu. Doslechlo se mi navíc, že několik vědeckých kapacit (myslím, že nobelovců) podepsalo výzvu, ve které právě na základě poznatků o Inteligentním a na život benevolentním Vesmíru, vyzývají vědeckou komunitu, aby konečně upustila právě od dialekticko-materialistické věrouky!

   Několik nositelů Nobelových cen ale také vydalo jakési prohlášení, že astrologie nemůže popisovat budoucnost. Právě kvůli konfliktu determinismu a svobodné vůle jedince.

   Pod to se může každý slušný astrolog, který ví, co astrologie je, a co není, klidně podepsat! Astrologie není věštění budoucnosti. Jiná věc je, proč tito "nobelovci" podepisují petice k něčemu, o čem nic neví? Možná by si to po vystudování skutečné astrologie rozmysleli. Jenže něco pořádně prostudovat, to jsou léta poctivé práce a otevřené, skutečně vědecké mysli. A co se týká vědeckých důkazů astrologie, kvantová genetika učinila mnoho významných objevů v naší DNA, které dokazují, že naše DNA je jakousi přípojkou na Kosmický internet a na jiné živé bytosti, a že výměna informací probíhá na mnoha úrovních, od elektromagnetické až po kvantovou (mimo čas a prostor), přes červí díry. Dokonce bylo změřeno obyčejné elektromagnetické záření v závislosti na různých polohách planet vůči slunci, a byly tam zjištěny opakující se vzorce modulačních frekvencí. Takže mezi Kosmem a námi je oboustranná komunikace! Na tyto objevy jsme čekali dlouho, ale dočkali jsme se. Jen s tou aplikací si budeme u naší konzervativní školastické pa-vědy ještě dlóóuho počkat :@( A nebo nebudeme čekat vůbec, ať si v té své středověké selance shnijí.

My je k ničemu nepotřebujeme.

Stíny velkoměsta - fotografika autora
   Pikantní na tom je, že na nás sice požadují úplné vysvětlení jak astrologie působí, jinak nemá šanci být jimi uznána (jak truchlivé...), ale ani oni neznají vše - například o tom, jak vzniká a působí gravitace mají jen mlhavé teorie. Přesto nikomu nevadí, že na oblohu každý den vylétají tisíce lidí v dopravních letadlech! Co když nevíme o gravitaci vše, a nyní se projeví nějaký efekt, po kterém všechna letadla spadnou, nebo odlétnou do kosmického prostoru? Možná bude lépe gravitaci i letadla zakázat. Dokud o tom nevíme úplně vše!

   Nezbývá, než ti poděkovat za tuto malou sondu do tvého soukromí, a na závěr, bude nějaké moudro?

   No to si rovnou postav betonovou čekárnu :@) Jen snad, že než začnete dělat chytrý a špinit cizí práci, ať už z pozice skeptika nebo "ezo-konkurence", není od věci si o tom něco více prostudovat. Jinak budete za ignoranty, a to je pro člověka, který se honosí vysokou školou nebo dokonce pomyslnou duchovní vyspělostí ta největší ostuda, nehledě na zpětný ráz takových černomagických aktů (pomluv, štvavých kampaní). Můžete takové studium brát jako začátek nové Cesty.

   A ta je především o obyčejné lásce, lidkosti a zdravém selském rozumu, který ti vždycky dá správnou míru od všeho, co je třeba. A nějaké akademizující nebo ezoterické pózy a mesiášské poučně-výchovné politagitky v tom nemají vůbec žádnou váhu. Pokud to v sobě máš, tak nemusíš dělat nic jiného, než být, s radostí a seberealizací. Už tím předáváš maximum každému, koho potkáš. A na to žádnej "Skeptik" nebo ezo-úderkář nemá, a nikdy mít nebude!

Tak hodně štěstí.

Chiron   


   V téhle přihrádce se aktualizují většinou jen obrázky. Moje názory se totiž mění jen pomalu...

Na začátek